Maria nás zve k modlitbě růžence

09/10/2024

Růženec jako modlitba rozjímavá nás hlouběji uvádí do tajemství věčného života. Mnoho lidí má zkušenost zvláštní Boží ochrany a přímluvy Panny Marie v těžkých životních situacích, když se modlili tuto modlitbu. Na povzbuzení k modlitbě růžence si připomeňme, jak se k tomu vyjadřují někteří světci:

"Jak krásná je rodina, která přednáší růženec každý večer"

sv. papež Jan Pavel II.

Papež Jan Pavel II. nazval růženec svou "oblíbenou modlitbou," hned po mši svaté a liturgii hodin.

"Můj dojem je, že růženec má nejvyšší hodnotu nejen podle slov Panny Marie ve Fatimě, ale podle účinků růžence, jak to můžeme vidět v celé historii. Mám dojem, že Panna Maria chtěla dát obyčejným lidem, kteří třeba ani neví, jak se modlit, tento jednoduchý způsob, jak se dostat blíže k Bohu."

Sestra Lucie z Fatimy

"Není problém, materiální nebo morální, národní nebo mezinárodní, který by nebylo možno efektivně řešit růžencem a naší obětí."

Sestra Lucie z Fatimy

"Miluj Marii a růženec. Modli se růženec, protože to je zbraň proti zlu v dnešním světě."

Sv. Pio z Pietrelciny

"Modlete se růženec každý den, abyste získali mír pro celý svět."

Naše Paní z Fatimy

"Růženec je nádherná a univerzální modlitba za potřeby církve, národů a celého světa."

sv. papež Jan XXIII.

"Meditace o tajemstvích růžence... Může být vynikající přípravou na oslavu stejných tajemství v liturgických úkonech [tj. ve mši svaté] a může se stát jejich pokračující ozvěnou."

papež Pavel VI.

Ludvík Grignion z Montfortu nás varuje před i neznalými nebo učenci, kteří považují růženec za něco nedůležitého: "Růženec je neocenitelný poklad inspirovaný Bohem."

"Pokud se růženec modlí ve společenství, je mnohem děsivější pro ďábla, než když se modlí soukromě, protože společenství se modlitbou růžence stává armádou, která na něj útočí."

Ludvík Grignion z Montfortu

"Dejte mi milion rodin, které se budou modlit růženec a svět bude zachráněn."

papež Pius IX.

"Ze všech pobožností schválených církví žádná nebyla obdařena tolika zázraky jako modlitba nejsvětějšího růžence."

papež Pius IX.

"Neváhejme znovu veřejně tvrdit, že jsme vložili velkou důvěru v růženec za uzdravení zla této doby."

papež Pius XII.

"Není jistější způsob svolávání Božího požehnání na rodinu... než každodenní modlitba růžence."

papež Pius XII.

"Když se modlíš růženec, andělé se radují, Nejsvětější Trojice v něm má potěšení, můj Syn v něm nachází radost, a já sama jsem šťastnější, než si vůbec dovedeš představit. Po svaté mešní oběti, není nic v církvi, co bych milovala jako růženec."

Nejsvětější Panna Maria blahoslavenému Alanovi de la Roche